Sign in to follow this  
Followers 0
Rosso

Kaj smo danes jedli?

1 960 posts in this topic

Zmer sem vse delal iz navadne bele moke,kruha,peciva,....

Prej z tole,ker to je pač bil standard

3838700001068-1.jpg

Zdej pa z Hoferjevo 

Korngold_penina_gladka_moka_tipkg.jpg

Za pizzo je menda posebna vrat moka tipa 00,je kdo od vas zasledil kej takega in kako vi delate??????

Jaz delam že leta samo s tole Hoferjevo. Sem se navadil na njo.

Hm,samo 3 grame kvasa na 1,7-1,8 kg moke :hmmm:

Torej vzhaja samo cca 8 ur

2 uri prvo vzhajanje,nato porcioniranje in še 6 ur

Edited by Rosso

Iz drugega foruma copy:

V prvem postu je tradicionlani recept oz. zaščiten standard napoletane. Moka je lahko tipo 500 naša - se obnese. Je pa dejansko 3g svežega kvasa na 1800gr moke in cca 1l vode. Lahko se dela tudi z drožmi, saj je postopek dolge fermentacije. Dela se na težo ne na volumen. Soli precej....ampak ja...to je to. Testo vzhajam včasih v hladilniku 48 ali več ur v masi, potem ga dam ven za dve.tri ure in naredim hlebčke enkrat, ko oživi. Nobene škode pa ni slediti originalnemun receptu.

To je potem 1,5 grama suhega kvasa iz vrečke

On 9. 3. 2018 at 18:47, Schime said:

Probal one bombetke s sladkim krompirjem. Dobre so bile.

Kako se ti je z moko izšlo? Je blo treba ful več dati?

Ne vidm uporabnosti v teh "testo receptih", kjer čakaš po tolk ur da vzhaja. Če sam čem pico nardit jo pač delam isti moment, da je zadeva enostavna in hitra za pripravo. Največ kar pr nekem klasičnem receptu čakam je 5-10min da kvas gor rukne in pol še ene 30-35min za testo, pa že to včasih skrajšam.

Pride. Res pa da sm js bolj fan tankih pic, tko da ne vem kako bi blo če bi želel met 2cm al pa debelej testo, kot majo eni radi.

Jaz  tudi tiste mešance s kvasom že dolgo ne delam več posebej. Vse skupaj zmesim. Če imam čas, počakam eno uro in je super. Sem pa že tudi manj čakal. Ampak takrat ni bilo vedno v redu. 

Jst z domačimi picami res nisem preveč zadovoljen...tud z dost kupljenimi ne no...enostavno se mi zdi da niso pečice dovolj močne.

Sej je ok za pojest kar pač že pride ven...sam nisem še jedel domače pice da bi rekel, to je bila pa res dobra pica...kjerkoli sem bil..

Mene ravno debelina moti pri picah...čimtanjše bi..

Zato tud sprašujem rossota kako se obnese kamen, pa gledam uuni...

Edited by SeekK

Tebi bi potem tisti kamen za v pečico dejansko prav prišel. 

Se pa v zadnjem času špilam s temle mal....

https://www.amazon.de/Wancle-Präzisionskochtopf-Immersion-Zirkulator-Schwarz/dp/B01M26G9YP/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1520860193&sr=8-1-spons&keywords=sous+vide&psc=1

probavam zaenkrat različno meso, katero mam doma, kakšnih special kosov še nisem šel iskat...pa bo očitno treba...zaenkrat mi govedina še ni ratala takšna kot bi si želel, res pa da tudi kosi niso bili najbolj primerni...je bila pa riba res vrhunska...sem še v procesu učenja :) 

Kamen je uredu,sam pečico morš zahajcat na res res max,250 vsaj da je pečena res hitro,drugač dlje pečeš bolj se suši

moja pečica je še starejša tako da mam probleme,moram skos čekirat ker razlika med nepečeno in prepečeno pizzo je hitra 

Edited by Rosso

Jaz jo v moji krušni peči pečem 3 minute :)
Samo moram prej tri ure kurit, tako da je samo za večje količine.

Js jo nardim v litoželezni ponvi, Tko da dam pečico na ene 230+, ponev segrejem, ponev vem pa pico not pol pa kakih 7min, čim tanjš tem boljš :)

On 12. 3. 2018 at 14:12, SeekK said:

Se pa v zadnjem času špilam s temle mal....

https://www.amazon.de/Wancle-Präzisionskochtopf-Immersion-Zirkulator-Schwarz/dp/B01M26G9YP/ref=sr_1_1_sspa?ie=UTF8&qid=1520860193&sr=8-1-spons&keywords=sous+vide&psc=1

probavam zaenkrat različno meso, katero mam doma, kakšnih special kosov še nisem šel iskat...pa bo očitno treba...zaenkrat mi govedina še ni ratala takšna kot bi si želel, res pa da tudi kosi niso bili najbolj primerni...je bila pa riba res vrhunska...sem še v procesu učenja :) 

Jst si bom pa tole probal profizoriš nardit pa bom videl kaj bo vn prišlo. :)

Probavam pa drugače zdej pica testo po zgornjem receptu. Trenutno teče prvi dan v hladilniku. Verjetno bom pa v petek pekel. Imam šamotni kamen debel 3cm. To bom vrgel v Webra in zahacal na max. To pomeni čez al pa vsaj okoli 300°C pa bom videl kaj bo ven padlo.

Drugače pa tako, da vsak naredi testo kot mu paše. Vsake tolk pa paše eksperimentirat.

On 12. 3. 2018 at 7:44, Sonic said:

Kako se ti je z moko izšlo? Je blo treba ful več dati?

SIcer jih je moja delala. Sam sem ji samo večino pretvoril v naše enote. Sem pa ravno za moko pozabil napisat/shranit. Mislim, da naj bi bilo slabih 200g. Ampak je potem delala po občutku.

Edited by Schime

Evo vzel dopust da se poskusim v domači kuhi, včeraj je ratal dost dober jabolčni zavitek, ki sem ga naredil iz nule <3 Danes sem se pa spravil v 2. projekt imenovan krofi...

untitled.jpg

Ne vem pa še kaj bo jutri :D